Doradca kredytowy Warszawa – najlepszy ekspert

Radosław Kienigsman
  • Kredyt na zakup mieszkania na (rynku pierwotnym lub wtórnym), działki budowlanej, budowę lub remont domu
  • Oferty 18 banków w jednym miejscu.
  • Przygotuje za Ciebie wszystkie dokumenty.
  • Dostaniesz jasne i rzetelne informacje bez ukrytych kosztów.
Kredyt hipoteczny - najlepsza oferta w Białymstoku
Współpraca na terenie całej Warszawy
tel: +48 518 251 058
Kredyty hipoteczne o ratach stałych lub malejących

W samej Warszawie działa obecnie aż kilkuset doradców finansowych. Czy ich skuteczność jest porównywalna? Czy każdy z nich oferuje takie same usługi i zasługuje na miano profesjonalisty? Zdecydowanie nie! Dziś wyjaśnię, jakie problemy może rozwiązać dobry doradca finansowy Warszawa. Podpowiem również jak znaleźć prawdziwego eksperta.

Jeśli planujesz zaciągnięcie kredytu lub pożyczki, z pewnością zastanawiasz się, czy pomoc doradcy finansowego ma sens. Kredyt z doradcą, a może na własną rękę? Które rozwiązanie okaże się korzystniejsze?

Kredyt z doradcą czy na własną rękę?

Samodzielne poszukiwania najlepszego kredytu hipotecznego (i każdego innego produktu finansowego) mogą być nie tylko żmudne, ale przede wszystkim nieskuteczne. Aby dokonać najlepszego wyboru, konieczne jest bowiem porównanie warunków finansowania w wielu bankach. Choć na stronach internetowych poszczególnych instytucji znajdziesz szereg informacji, znalezienie najważniejszych dla potencjalnego kredytobiorcy nie jest ani łatwe, ani szybkie. Zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie zaciągałeś kredytu i nie wiesz, na jakie parametry należy zwrócić uwagę. Ryzyko może być tu wyjątkowo nieopłacalne. Zwłaszcza że gra toczy się o dużą stawkę. Przypadkowe decyzje mogą skutkować zmniejszeniem szans na kredyt, wyborem mało opłacalnej oferty czy utratą szans na wynegocjowanie lepszych warunków. Jeśli zależy Ci na tym, aby sięgnąć po produkt, który w pełni spełni Twoje oczekiwania i nie obciąży portfela, w takim przypadku doradca finansowy okaże się nieocenionym wsparciem.

Współpraca z doradcą kredytowym a obawy kredytobiorców

Przez lata praca jako doradca kredytowy nazbierała wiele mitów. Jednym z najpopularniejszych jest ten, mówiący o wysokich kosztach obsługi. Pamiętaj — współpracując z kompetentnym, rzetelnym doradcą finansowym nie zapłacisz za jego usługi ani złotówki. Doradców wynagradzają jedynie instytucje finansowe. Jako klient nie ponosisz więc żadnych kosztów. Bez względu na to, czy doprowadzimy proces kredytowy do końca, czy też nie. Kolejną obawą, o której często wspominają moi klienci, jest ta, że doradca będzie proponował im produkty, na których zarabia najlepiej, a nie te, które najlepiej spełnią ich potrzeby. Przyznaję, że choć takie sytuacje nie zdarzają się często, nie sposób całkowicie ich wyeliminować. Nie zapomnij jednak, że nie musisz (i absolutnie nie powinieneś) korzystać z usług pierwszego lepszego eksperta który stanie na Twojej drodze. Przed rozpoczęciem współpracy warto zadać mu kilka ważnych pytań i przetestować kompetencje. O tym, jak to zrobić, przeczytasz w akapicie Ekspert finansowy niezależny doradca – jak wybrać najlepszego?

Czy doradca finansowy i jego wsparcie może przynieść jedynie korzyści. Jakie?

Profesjonalny doradca kredytowy powinien zapewniać wsparcie na każdym etapie procesu finansowania: począwszy od poszukiwania dostosowanych do Twoich potrzeb ofert, poprzez negocjacje warunków finansowych, pomoc w wypełnianie wniosku i kompletowaniu dokumentów. Współpraca z ekspertem przyniesie więc szereg wymiernych korzyści.

  • Kredyt na najlepszych warunkach. Jedną z najważniejszych zalet współpracy z dobrym doradcą jest możliwość otrzymania kredytu na najlepszych warunkach (także finansowych). Znając oferty kilkunastu banków, bez problemu dobiorę szyty na miarę produkt — dostosowany do Twoich oczekiwań, możliwości i budżetu. Będąc na bieżąco, podpowiem, które instytucje pozwalają pozyskać kredyt z niższym wkładem własnych, które przymkną oko na gorszą historię kredytową i przychylniej patrzą na przedstawicieli poszczególnych zawodów.
  • Większe szanse na kredyt dla osób z kiepską historią kredytową czy wpisami w bazach BIG. Jak pokazuje moje doświadczenie kiepska historia kredytowa w Biurze informacji Kredytowej i wpis na czarną listę rejestru BIG mogą skutecznie utrudnić, a często wręcz uniemożliwić pozyskanie kredytu bankowego. Jeśli zmagasz się z niskim scoringniem, pomogę znaleźć bank, który przyjaźnie patrzy na mniej wiarygodnych klientów.
  • Możliwość przeprowadzenia indywidualnych negocjacji warunków finansowania. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przedstawione przez banki standardowe warunki kredytu można (i zdecydowanie warto!) negocjować. Zwłaszcza jeśli planujesz zaciągnąć finansowanie o wysokiej wartości, a Twoja historia kredytowa w BIK-u jest bardzo dobra. Dobry doradca kredytowy, który sztukę negocjacji ma w małym palcu, pomoże Ci pozyskać kredyt na świetnych warunkach. A to przełoży się na pokaźne oszczędności.
  • Oszczędność czasu. Dzięki pomocy eksperta oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także czas. Nie będziesz musiał bowiem samodzielnie porównywać ofert poszczególnych banków, aby znaleźć tę najkorzystniejszą. Doradca finansowy przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty,  zaoszczędzisz czas na wypełnianiu wniosku i skompletowaniu potrzebnych dokumentów. Wszystkie instrukcje, wskazówki i wytyczne dostaniesz bowiem na przysłowiowej tacy.
  • Zdjęcie z ramion żmudnych obowiązków i formalności. Kompetentny doradca pomoże Ci skompletować potrzebne do pozyskania kredytu dokumenty, nierzadko osobiście stojąc w kolejce w urzędzie. Dzięki jego pomocy cały proces przebiegnie naprawdę bezstresowo.

To jednak nie wszystko. Dobry doradca kredytowy – niezależny ekspert pomoże oszczędzić czas i pieniądze, a także pokonać przeszkody, które mogą stanąć na drodze do pozyskania finansowania. Mając kilkunastoletnie doświadczenie pracy w bankowości, doskonale znam wszystkie kruczki, triki i haczyki stosowane przez instytucje finansowe. Dzięki temu wiem też, w jaki sposób… je ominąć. Taka wiedza sprawia, że moi klienci mają większe szanse na pozyskanie kredytu na korzystnych warunkach.

Wsparcie doradcy finansowego w praktyce

Aby jeszcze lepiej zobrazować, jak w praktyce wygląda wsparcie doradcy finansowego, posłużę się konkretnym przykładem. Będzie nim historia mojej klientki, pani Anny, która postanowiła zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.

Pani Anna z Warszawy zadzwoniła do mnie kilka miesięcy temu z prośbą o pomoc w wyborze kredytu hipotecznego. Pogubiona w ofertach banków, poszukiwała konkretnych, szytych na miarę rozwiązań. To, na czym zależało jej najbardziej, to znalezienie banku, który nie tylko przymknie oko na jej nieidealny scoring BIK, ale da także możliwość pozyskania finansowania z wkładem własnym w wysokości 10%. Przed spotkaniem poprosiłem panią Annę o wygenerowanie raportu BIK. Dzięki zawartym w nim danym mogłem realnie ocenić, które banki udzielą jej finansowania na dobrych warunkach. Już podczas pierwszego wyselekcjonowaliśmy cztery instytucje, w których szanse na kredyt hipoteczny były największe. Pani Anna wybrała z nich dwie i właśnie w nich postanowiła złożyć wnioski. Mówiąc precyzyjniej, złożeniem wniosków zająłem się ja. Abym mógł to zrobić, moja klientka musiała przygotować jedynie zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, odpis księgi wieczystej, skan aktu notarialnego i umowę przedwstępną. Po odebraniu od niej kompletu dokumentów złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny online, a formularze osobiście dostarczyłem do banku. Teraz pozostało nam jedynie czekać na wstępną decyzję kredytobiorcy. Ta pojawiła się już po 5 dniach. Kolejnym krokiem była wycena nieruchomości. Pani Anna skorzystała z usług znajomego rzeczoznawcy, do którego miała duże zaufanie. Jeśli nie masz w kręgu swoich znajomych nikogo takiego, możesz skorzystać z usług rzeczoznawcy bankowego lub poprosić o pomoc mnie. Moje wieloletnie doświadczenie w branży sprawiło, że mam kontakty do sprawdzonych (i nie najdroższych) specjalistów. Po 2 tygodniach pani Anna dostała ostateczną, pozytywną decyzję kredytową. Ostatnim elementem było podpisanie umowy z bankiem i dopełnienie wszelkich formalności z aktualnym właścicielem nieruchomości. Tak właśnie działa sprawny doradca kredytowy.

W czym pomoże doradca kredytowy?

Współpraca z doradcą finansowym często kojarzy z pomocą w wyborze kredytu hipotecznego. Zakres wsparcia eksperta jest jednak zdecydowanie szerszy. Z jego pomocą możesz starać się nie tylko o kredyt hipoteczny, ale także o:

  • kredyt gotówkowy, który pozwoli sfinansować plany i marzenia, bez konieczności oszczędzania na ten cel przez kilka miesięcy lub lat. Z moją pomocą uzyskasz tani kredyt na najlepszych warunkach. Dostosujesz okres spłaty i wysokość rat do swoich możliwości i pożyczysz pieniądze bez dokumentów o zatrudnieniu i dochodach, wyłącznie na oświadczenie;
  • kredyt konsolidacyjny jest skutecznym sposobem na obniżenie miesięcznych zobowiązań kredytowych. Sięgając po kredyt konsolidacyjny, zamienisz kilka spłacanych aktualnie rat na jedną, niższą. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu spłacisz nie tylko raty kredyty i pożyczki bankowe, ale również zadłużenie na kartach kredytowych i debetowych, a nawet chwilówki. Pozyskasz także dodatkowe środki na dowolny cel (nawet do 100 proc. sumy konsolidowanych zobowiązań);
  • kredyt refinansowy jest skutecznym sposobem na zamianę aktualnie posiadanego kredytu hipotecznego na nowy, korzystniejszy. Wybierając kredyt refinansowy, obniżysz kwotę miesięcznej raty, oszczędzając kilkadziesiąt, a nierzadko nawet kilkaset złotych miesięcznie. Płacąc niższą ratę, zminimalizujesz także ryzyko opóźnień i ochronisz historię kredytową w BIK-u;
  • pożyczkę firmową, która zapewni szybki zastrzyk gotówki na rozpoczęcie lub rozwój działalności. Środki z pożyczki możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością: bieżące wydatki, wypłatę wynagrodzeń, opłacanie faktur czy inwestycje;
  • pożyczkę gotówkową dla osób fizycznych. Jeśli nie masz firmy, doradca pomoże pozyskać tanią pożyczkę gotówkową. Decyzję dostaniesz nawet w ciągu 24 h, a pieniądze przeznaczysz na dowolny cel. Co ważne, wiele banków oferuje pożyczki gotówkowe na oświadczenie, bez konieczności dostarczania zaświadczeń o zatrudnieniu i wysokości dochodów. Chcesz zaciągnąć pożyczkę gotówkową bez formalności? Napisz do mnie, pomogę;
  • pożyczkę hipoteczną, czyli pożyczkę gotówkową pod zastaw nieruchomości. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości, możesz pożyczyć kwotę stanowiącą do 80% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Pieniądze przeznaczysz na dowolny cel niezwiązany z działalnością gospodarczą: sfinansowanie remontu, wakacyjnego wyjazdu czy kupna auta;
  • szybką pożyczkę pozabankową — chwilówkę. Popularne chwilówki to skuteczny sposób na szybkie załatanie dziury w domowym budżecie. Pieniądze możesz otrzymać nawet w ciągu kilku godzin, na dowód, bez formalności i żmudnych procedur;
  • kredyt dla firmy. Obrotowy, który zapewni kapitał na bieżące wydatki, a inwestycyjny – na inwestycyjne potrzeby Twojej firmy. Współpracując z doradcą, dostaniesz szyte na miarę finansowanie, w pełni dostosowane do Twoich oczekiwań: z ratami równymi lub malejącymi, możliwością wcześniejszej spłaty bez prowizji, wypłaty w transzach. Firmowy kredyt na indywidualnych warunkach pozwoli Ci zachować płynność finansową i kontrolę nad budżetem;
  • leasing. Dzięki leasingowi obniżysz wysokość podatków i rozwiniesz flotę bez konieczności inwestowania wysokich środków własnych. Po zakończeniu umowy będziesz mógł wykupić auto na atrakcyjnych warunkach lub zwrócić je leasingodawcy, bez żadnych konsekwencji;
  • faktoring – świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, wystawiających faktury z przedłużonym terminem płatności. Dzięki takiej usłudze unikniesz ryzyka niezapłaconych faktur i zasilisz budżet pokaźnym zastrzykiem gotówki — szybko i bez zbędnych formalności. Utrzymasz płynność finansową i kontrolę nad firmowym budżetem oraz Skorzystasz z dodatkowych usług, oferowanych przez faktora: monitoringu należności, prowadzenia rozliczeń i pomocy w ściąganiu należności.

Niektórzy doradcy oferują także produkty finansowe dla rolników: kredyty na dowolny cel związany z gospodarstwem, kredyty inwestycyjne, np. na zakup ziemi, finansowanie na realizację projektów współfinansowanych ze środków UE czy leasing i pożyczki leasingowe.

Doradca doradcy nierówny – na co zwrócić uwagę?

Po wpisaniu w internetową wyszukiwarkę haseł „doradca kredytowy warszawa”, doradca kredytowy białystok„, „doradca finansowy warszawa” czy „doradca finansowy kraków” Twoim oczom ukażą się setki stron wizytówek zachwalających zalety poszczególnych eksperów. Nie ulega jednak wątpliwości, że podejmowanie decyzji jedynie na podstawie treści na stronach www nie będzie najrozsądniejszym posunięciem. Podobnie jak w każdej innej branży, także wśród doradców finansowych spotkasz prawdziwych pasjonatów, spragnionych wiedzy i rozwoju oraz osoby, które wykonują ten zawód z przypadku czy… konieczności. Jak nietrudno zgadnąć, konsekwencje wyboru tego jedynego będziesz odczuwał przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Zwłaszcza jeśli z pomocą doradcy chcesz zaciągnąć kredyt długoterminowy, np. hipoteczny. Powierzenie swojego budżetu przypadkowej osobie może więc kosztować Cię naprawdę wiele.

Ekspert od kredytów hipotecznych Warszawa — jak wybrać najlepszego?

Szukając idealnego doradcy kredytowego, wiele osób prosi o rekomendacje swoich znajomych i przyjaciół. Czy taka strategia jest dobra? Tak, ale… Choć warto wziąć pod uwagę polecenia najbliższych, z całą pewnością nie warto opierać na nich swojej decyzji. Sposób pracy doradcy, który odpowiada Twoim najbliższym, nie musi przypaść do gustu także Tobie. Nie mniej ważna od wiedzy, doświadczenia w zakresie kredytów i całej warstwy merytorycznej jest bowiem międzyludzka chemia i sympatia. W końcu — przynajmniej przez jakiś czas będziecie jedną drużyną, grającą do tej samej bramki. Jeśli między Tobą a ekspertem nie będzie nici porozumienia, szanse na owocną współpracę będą bardzo mało. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego jedynego, koniecznie umów się na osobiste spotkanie. Dobrym sposobem na sprawdzenie kompetencji doradcy jest zadanie mu kilku pytań.

Jak znaleźć dobrego doradcę kredytowego w Warszawie — lista pytań

Podczas osobistego spotkania z doradcą, koniecznie zapytaj o:

  • doświadczenie. Dowiedz się, gdzie wcześniej pracował, ile lat „siedzi w branży” i czy doradztwo jest jego głównym źródłem utrzymania, czy jedynie dodatkowym, pozwalającym dorobić. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba, która zajmuje się wyłącznie doradztwem, będzie zdecydowanie bardziej zaangażowana w swoją pracę i chętna do rozwoju niż ta, która robi to wyłącznie po godzinach;
  • specjalizację. Zdecydowanie lepiej współpracować ze specjalistą w danej dziedzinie, niż z osobą, która zna się na wszystkim;
  • ewentualne zależności od firm doradztwa finansowego, banków i innych instytucji. Jeśli zależy Ci na tym, aby współpraca z doradcą przyniosła jak najwięcej korzyści, wybierz tego, który działa niezależnie i nie pracuje dla firmy powiązanej kapitałowo z żadnym bankiem. Dzięki temu będziesz miał pewność, że proponuje rozwiązania, które są najkorzystniejsze dla Ciebie, a nie dla banku;
  • sposób pozyskiwania klientów. Idealnie, gdyby większość z nich pochodziła z rekomendacji zadowolonych klientów. Doradca, który pracuje „na rekomendacjach” nie może pozwolić sobie na polecanie rozwiązań, które nie działają. Doskonale zdaje sobie bowiem sprawę, że takie decyzje szybko odbiją się na jego reputacji;
  • liczbę instytucji finansowych, z którymi współpracuje. Im więcej banków, z którymi współpracuje ekspert, tym większe szanse na atrakcyjniejsze warunki kredytu. Jeśli możesz wybierać spośród kilkunastu propozycji, po co zawężać wybór do kilku?;
  • zasady działania produktu, którego potrzebujesz (np. kredyt hipoteczny). Takie pytanie jest rodzajem sprytnego testu. Zwłaszcza jeśli doskonale znasz na nie odpowiedź. Zadając je, sprawdzisz bowiem nie tylko wiedzę merytoryczną eksperta, ale przede wszystkim jego cierpliwość i… uczciwość. Dowiesz się także, czy nie wykorzystuje Twojej niewiedzy lub z jej powodu nie traktuje Cię z wyższością;
  • wynagrodzenie ze strony poszczególnych banków. Chcesz grać w otwarte karty? Zapytaj – doradca kredytowy powie Ci o wysokość prowizji w każdej z instytucji, której kredyty hipoteczne Ci zaproponował. Jeśli szczególnie poleca opcję, która będzie dla niego najkorzystniejsza finansowo, dowiedz się, dlaczego wybrał właśnie to. Nie dawaj za wygraną, nie odpuszczaj i nie daj się zwieść. Jeśli ekspert nie ma sobie nic do zarzucenia, a Twoje finanse naprawdę są dla niego ważne, z pewnością wybrnie z całej sytuacji z twarzą.

Łatwy sposób aby zweryfikować doradcę i sprawdzić jego wiarygodność

Świetnym pomysłem jest także poproszenie o podanie kontaktów do dwóch — trzech zadowolonych klientów, z którymi dotychczas współpracował. Oczywiście celem pozyskania rekomendacji i opinii na temat współpracy. Nie zdziw się, jednak jeśli doradca poprosi o chwilę czasu na to, by mógł skonsultować z nimi przekazanie danych. Taka postawa świadczy o odpowiedzialności i traktowaniu klientów z szacunkiem.

Doradztwo kredytowe Warszawa — co jeszcze musisz wiedzieć

Poniżej przedstawiam najczęściej zadawane przez moich klientów pytania. Jeśli w najbliższym czasie planujesz wziąć kredyt hipoteczny, koniecznie się z nimi zapoznaj.

Doradca kredytowy prosi mnie o wygenerowanie raportu BIK? Czy jest on rzeczywiście niezbędny?

Jeśli przed rozpoczęciem współpracy, doradca prosi Cię o wygenerowanie raportu BIK, świadczy to jedynie o jego rzetelności i poważnym podejściu do wykonywanych zadań. Dzięki danym zawartym w dokumencie dowiecie się, w jaki sposób widzi Cię bank i czy jesteś dla niego wiarygodnym klientem. A to, w połączeniu z informacjami dotyczącymi Twojej sytuacji finansowej, pozwoli precyzyjnie ocenić szanse na kredyt hipoteczny. Jeśli raport wykaże, że Twoja ocena punktowa BIK pozostawia wiele do życzenia, będziesz miał szansę, aby ją poprawić. Dzięki temu w ciągu kilku miesięcy możesz polepszysz swój wizerunek w oczach instytucji finansowej i zwiększyć prawdopodobieństwo pozytywnej decyzji kredytowej.

Czy muszę wybrać doradcę kredytowego z mojego miasta? Czy współpraca z doradcą na odległość np. z Warszawy jest możliwa?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Jak wynika z mojego doświadczenia, ile osób, tyle preferencji w tym zakresie. Choć większość moich klientów wybiera spotkania twarzą w twarz, zdarza mi się także pracować z osobami mieszkającymi kilkaset kilometrów od Białegostoku. Dziś w czasach dynamicznego rozwoju internetu przeprowadzenie spotkania na Skypie czy Zoomie jest wyjątkowo łatwe, a jakość przekazu — naprawdę dobra. Chcesz, żebym przedstawił Ci oferty poszczególnych banków, pomógł uzyskać kredyt, pożyczkę, leasing i faktoring, jednak mieszkasz w innym mieście? Skontaktuj się ze mną. Bez problemu zrealizujemy cały proces na odległość.

Czy osoba świadcząca doradztwo kredytowe pomoże mi zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty, czy będę musiał zrobić to sam?

Dobry doradca powinien wspierać swoich klientów na każdym etapie procesu wnioskowania o kredyt. Jeśli to możliwe, powinien również pomagać w zgromadzeniu potrzebnych zaświadczeń i dokumentów. Pamiętaj jednak, że niektóre z nich — z powodu przepisów prawa — będziesz mógł pozyskać tylko Ty.

Jak przygotować się do spotkania z doradcą od kredytów hipotecznych – rynek Warszawski?

Często zdarza się, że większość formalności finalizuję już podczas pierwszego spotkania. Aby było to możliwe, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie klienta. Zanim spotkasz się z doradcą kredytowym, który przestawi oferty banków, porówna dla Ciebie kredyty hipoteczne i pomoże wybrać ten najlepiej dostosowany do Twoich oczekiwań:

  • sprecyzuj swoje potrzeby. Zastanów się, na jakich parametrach kredytu najbardziej Ci zależy. Chcesz maksymalnie obniżyć kwotę raty, spłacić kredyt hipoteczny w ciągu 10 lat, znaleźć bank, który pozwoli wnieść tylko 10% wkładu własnego? Świadomość własnych potrzeb i oczekiwań nakieruje Was na cel i pozwoli usprawnić cały proces;
  • wygeneruj raport BIK. Dzięki zawartym w nich danym ekspert szybko oceni, w jaki sposób widzi Cię bank i czy jesteś dla niego wiarygodnym, rzetelnym klientem;
  • przygotuj dane finansowe: kwotę miesięcznego dochodu netto, koszty utrzymania gospodarstwa domowego, kwoty aktualnie spłacanych rat kredytów i pożyczek, kwoty zadłużenia (i limitów) na kartach kredytowych i debetowych.

Czy pandemia koronawirusa wpłynęła na rynek kredytów hipotecznych w Warszawie?

Zdecydowanie tak. Pozyskanie kredytów hipotecznych może być dziś trudniejsze niż kilka miesięcy temu. Zwłaszcza dla osób pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych i/lub działających w branżach dotkniętych przez pandemię. W takich okolicznościach sprawdzony ekspert finansowy może być jednak… jeszcze bardziej potrzebny. Efektem pandemii jest bowiem nie tylko zaostrzenie kryteriów udzielania finansowania, ale także obniżenie stóp procentowych. Rozbieżności pomiędzy szczegółami ofertami poszczególnych banków są więc jeszcze większe.

Menu