Kredyt dla singli PKO BP – krok po kroku

Kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny w pko bp dla singli w białymstoku

Młodzi, dobrze zarabiający, niezależni  czy single są dla banków na tyle wiarygodni, by móc otrzymać kredyt hipoteczny?

Banki traktują samodzielnych kredytobiorców zdecydowanie ostrożniej niż wnioskujące o kredyt małżeństwa. Przyczyna tego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Dochody pary pochodzą zazwyczaj z dwóch niezależnych źródeł. Gdyby jeden z małżonków niespodziewanie stracił pracę, pozostaje jeszcze wynagrodzenie drugiego. Udzielenie kredytu zdanemu wyłącznie na siebie singlowi jest więc dla banku bardziej ryzykowne.

Ważna zdolność kredytowa

Aby otrzymać kredyt hipoteczny, singiel powinien posiadać odpowiednio wysokie zarobki i stabilne źródło zatrudnienia. Duże znaczenie ma także scoring BIK i wysokość wkładu własnego. Wyższy istotnie zwiększy szanse na otrzymanie kredytu.

Kredyt dla singli w PKO BP

Jednym z nielicznych banków, który wychodzi naprzeciw potrzebom klientów — singli jest PKO BP, oferujący kredyt hipoteczny Własny Kąt. Jeśli potrzebujesz szybkiej pomocy w kredycie hipotecznym w Warszawie służę pomocą – jestem doradcą kredytowym.

Kredyt Własny Kąt to kredyt w złotówkach. Maksymalny okres kredytowania wynosi nawet 35 lat, a kwota finansowania — do 90% wartości nieruchomości. Raz w roku kredytobiorca może skorzystać z wakacji kredytowych, zawieszając spłatę raty. PKO umożliwia spłatę kredytu w ratach różnych lub malejących z możliwością zmiany formuły w trakcie okresu kredytowania.

Wymagane dokumenty

Aby otrzymać kredyt hipoteczny w PKO BP, musisz wypełnić wniosek kredytowy. Niezbędne będzie także skompletowanie:

  • dokumentów poświadczających wysokość i źródło dochodu. Jeśli pracujesz na umowę o pracę będą to: zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku, historia wpływu wynagrodzenia za ostatnie 6 miesięcy, w tym pełen wyciąg z konta za ostatni miesiąc;
  • dokumentów nieruchomości. Jeśli kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym, będzie to umowa przedwstępna (w formie cywilnoprawnej lub notarialnej) albo oświadczenie wnioskodawcy na druku bankowym oraz numer księgi wieczystej.

 

Przygotowanych dokumentów nie musisz dostarczać do banku osobiście. Zrobię to za Ciebie. Wstępną decyzję kredytową otrzymasz w ciągu 7 dni roboczych. Ostateczną (od momentu wstępnej decyzji) – do 21 dni roboczych.

Zwiększ szanse na kredyt

Jestem niezależnym doradcą finansowym. Doskonale znam produkty hipoteczne aż 18 banków. Wiem, który z nich przychylnie traktuje klientów — singli i co zrobić, aby żyjąc w pojedynkę zwiększyć swoje szanse na kredyt.

Jesteś singlem? Chcesz kupić wymarzone M? Skontaktuj się ze mną! Doradzę, które banki wspierają samodzielnych kredytobiorców, pomogę znaleźć najlepszą ofertę i zgromadzić dokumenty. Z moim wsparciem otrzymanie kredytu będzie łatwe i bezstresowe. Dojeżdżam w obrębie 200 km od Białegostoku. Pracuję również przez Skype’a i inne komunikatory online.

Zobacz również Biuro Nieruchomości Warszawa Bielany.

Następny wpis
Pomoc w pozyskaniu kredytu hipotecznego
Menu