Pomoc w pozyskaniu kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny
Pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego

Poszukiwania kredytu na własną rękę a może pomoc doradcy finansowego z Białegostoku lub Warszawy? Planując zakup mieszkania, wiele osób zastanawia się, które rozwiązanie okaże się lepszym wyborem. Czy warto korzystać z usług doradcy?

Jeśli planujesz zakup wymarzonego mieszkania, jednak nie jesteś w stanie sfinansować transakcji gotówką, jedynym rozwiązaniem pozostaje zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Sprawdź nasze Biuro Nieruchomości w Warszawie na Bielanach.

Aby uzyskać kredyt hipoteczny, niezbędne jest posiadanie określonej zdolności kredytowej. Co to oznacza? Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w określonym przez bank terminie. Mówiąc prościej — aby bank udzielił Ci kredytu, musi uznać, że zdołasz terminowo spłacać jego raty.

7 moich pomocnych rad jak zwiększyć swoje szanse na kredyt hipoteczny?

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na kredyt, przygotuj się do jego zaciągnięcia kilka, a nawet kilkanaście miesięcy wcześniej. Co możesz zrobić?

  1. Sprawdź swoją historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Scoring BIK jest jednym z decydujących elementów, mających wpływ na decyzję kredytową. Jeśli chcesz wiedzieć, jak widzi Cię bank, wygeneruj raport BIK na swój temat. Podczas bezpłatnej konsultacji w Białymstoku (lub online) pomogę Ci zinterpretować jego wynik. Podpowiem również, co możesz zrobić, aby go poprawić.
  2. Zgromadź wkład własny. Pamiętaj że bez wkładu własnego nie uzyskasz kredytu hipotecznego.Choć banki finansują obecnie nawet 90% wartości nieruchomości, wyższy wkład własny to większe szanse na kredyt. Jeśli rozpoczniesz oszczędzanie kilka lub kilkanaście miesięcy przed złożeniem wniosku kredytowego, będziesz miał szansę zgromadzić całkiem niezłą sumkę.
  3. Zrezygnuj z kart kredytowych i linii debetowych. Limity na kartach kredytowych i debetowych obciążają zdolność kredytową. Nawet jeśli pozostają nienaruszone. Aby zwiększyć swoje szanse na kredyt, spłać zadłużenie i pozamykaj linie kredytowe i debetowe.
  4. Spłać kredyty i pożyczki. Jeśli to możliwe, przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego spłać aktualnie posiadane kredyty i pożyczki. Mniej zobowiązań to wyższa zdolność kredytowa.
  5. Spłacaj raty w terminie. Jeśli nie możesz spłacić wcześniej aktualnie posiadanych kredytów i pożyczek, zadbaj o terminowe regulowanie rat. Opóźnienia (zwłaszcza te trwające dłużej niż 30 dni), mogą pogorszyć Twoją historię kredytową w BIK, zmniejszając szanse na otrzymanie finansowania.
  6. Postaraj się o etat. Najbardziej wiarygodnymi klientami z punktu widzenia banków są osoby zatrudnione na umowę o pracę, na czas nieokreślony. Jeśli wykonujesz obowiązki na podstawie umowy cywilnoprawnej, kontraktu managerskiego czy innej, mniej standardowej formy współpracy, zastanów się, czy nie możesz zamienić jej na etat. Choć otrzymanie kredytu przy niestandardowym źródle dochodów jest możliwe, umowa o pracę zwiększa szanse na pozyskanie finansowania.
  7. Zrezygnuj z samodzielnego porównywania ofert poszczególnych banków. Zwłaszcza jeśli zaciągasz pierwszy kredyt hipoteczny, a skomplikowane bankowe określenia zupełnie nic Ci „nie mówią”. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie kontakt ze mną. W swojej ofercie posiadam produkty aż 18 banków. Z moją pomocą już podczas pierwszego spotkania wyłonisz kilka najlepszych, dostosowanych do Twoich potrzeb i możliwości ofert kredytowych. Bez konieczności wielogodzinnego porównywania wymagań warunków finansowych.

Popularne hipoteki

Kredyty hipoteczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Średnia wartość kredytu hipotecznego w 2018 roku wyniosła 247,2 tys. zł, czyli o 15,2 punktu proc. więcej niż w zeszłym roku. Trudno się dziwić. Takie produkty wciąż są stosunkowo łatwo dostępne i… najtańsze od wielu lat. A dzięki pomocy doświadczonego doradcy finansowego, mogą być jeszcze tańsze. Jak to możliwe?

Pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego na własną rękę

Wiele osób poszukujących taniego kredytu hipotecznego podąża najpierw do „swojego banku”. Pożyczenie pieniędzy w instytucji, z której korzystamy od lat stanowi obietnicę wygody, braku formalności (bank ma przecież dostęp do naszej historii rachunku) i niskich kosztów. Czy tak rzeczywiście jest? Nie do końca. Choć Twój bank może zaoferować kredyt na atrakcyjnych warunkach, nie zawsze jest to zasadą. Sięgając po przypadkowy produkt, możesz więc słono przepłacić. W perspektywie kilkudziesięciu lat straty mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Co zrobić, aby ich uniknąć?

Skutecznym sposobem na znalezienie najlepszej (i najtańszej oferty) jest porównanie dostępnych na rynku ofert. Nie da się jednak ukryć, że samodzielna analiza propozycji niemal 20 banków może być wyjątkowo czasochłonna i… frustrująca.

Załatwię kredyt za procent czyli pomoc doradcy?

Niezależni doradcy finansowi nie są powiązani z żadnym bankiem ani grupą kapitałową. Dysponują więc ofertami kilkunastu, a nierzadko nawet kilkudziesięciu instytucji kredytowych. Jako specjaliści w dziedzinie hipotek doskonale znają szczegóły każdej z nich. Już na wstępie, po przeprowadzeniu krótkiej rozmowy z klientem potrafią wskazać najlepiej dostosowane do ich potrzeb produkty.

Pamiętaj, kompetentni doradcy nie pobierają od swoich klientów żadnych opłat. Bez względu na przebieg i rezultat starań o kredyt. Pracę doradców wynagradzają wyłącznie banki.

Czy warto skorzystać z usług doradcy? Zdecydowanie tak!

Niezależny doradca kredytowy pomoże w uzyskaniu kredytu hipotecznego, dostosowanego do Twoich potrzeb, oczekiwań i zawartości portfela. To jednak nie wszystko. Dobry specjalista pomoże Ci także w kompletowaniu dokumentów, wypełnieniu wniosku kredytowego i wynegocjowaniu najlepszych warunków finansowych. Odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości — jednym słowem — będzie niezastąpionym wsparciem na każdym etapie procesu kredytowego. Pozyskanie kredytu z pomocą doradcy będzie więc zdecydowanie prostsze i mniej stresujące niż samodzielne starania o dodatkowe środki.

Pomogę w uzyskaniu kredytu za darmo

Nie stać mnie na pomoc profesjonalisty, Jeśli skorzystam z usług doradcy, kredyt na pewno będzie droższy — na temat usług doradców finansowych narosło wiele krzywdzących mitów. Dziś odniosę się do tych najbardziej popularnych. Wyjaśnię również, dlaczego warto wnioskować o kredyt hipoteczny z pomocą doradcy.

Wybór banku, który udzieli kredytu hipotecznego, powinien być nie tylko przemyślany, ale również poprzedzony rzetelną analizą dostępnych na rynku ofert. Wybierając pierwszą lepszą ofertę, możesz bowiem stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zupełnie niepotrzebnie.

Samodzielne porównanie ofert kredytów hipotecznych

Choć samodzielne porównanie kilkunastu ofert banków udzielających kredytów hipotecznych jest możliwe, z pewnością nie jest łatwe. Aby poznać koszty, warunki, i wymagane przez bank dokumenty będziesz potrzebował nie tylko ogromu czasu, ale również… cierpliwości. Konieczność uzupełnienia kolejnego formularza, kłopotliwe wyliczenia, następna żmudna rozmowa z bankowym doradcą potrafią bowiem nieźle sfrustrować.

Często słyszę pytanie: Kto załatwi trudny kredyt?

Dzięki spotkaniu z niezależnym doradcą kredytowym szybko sprawnie i wygodnie poznasz i porównasz oferty najlepszych banków. Bez konieczności przeprowadzania frustrujących rozmów telefonicznych, przeglądania stron internetowych poszczególnych banków i analizowania zapisów najważniejszych dokumentów.

Ważne: spotkanie z doradcą jest zupełnie bezpłatne. Bez względu na to, jaką decyzję wyda bank. Pracę doradcy w 100% wynagradza kredytodawca. Nie oznacza to jednak, że koszty kredytu hipotecznego wzrosną.

Sprawny doradca kredytowy może zdziałać w banku zdecydowanie więcej niż statystyczny Kowalski, który składa wniosek kredytowy na własną rękę. Właśnie dlatego często zdarza się, że kredyt otrzymany przy wsparciu doradcy okazuje się tańszy niż ten, oferowany bezpośrednio przez bank. Jak to możliwe?

Dobry doradca kredytowy ma nie tylko zaawansowane umiejętności negocjacyjne. Dzięki znajomości rynku wie również, który bank jest w stanie obniżyć swoją marżę (np. dla klienta ze wzorcową historią kredytową), który punktuje przedstawicieli poszczególnych zawodów i który jest szczególnie elastyczny w innych, określonych kwestiach (np. udziela kredytu osobom ze średnim scoringiem BIK).

Dla „wzorcowego” i „niepewnego” klienta

Wsparcie doradcy przyniesie korzyści zarówno klientom z wysoką zdolnością kredytową, jak i tym „niepewnym”, dla których pozytywna decyzja kredytowa wcale nie jest pewna.

Pierwsi mogą otrzymać kredyt na korzystniejszych niż w banku warunkach, drudzy — zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu.

Pamiętaj, korzystając z pomocy doradcy, nic nie tracisz. Możesz za to zyskać naprawdę wiele — cenny czas i aż kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Dobry doradca kredytowy, czyli…

Polećcie dobrego doradcę kredytowego, Dobry doradca kredytowy poszukiwany! – takie prośby regularnie pojawiają się nie tylko na portalach społecznościowych, ale również w rozmowach między znajomymi. Niewiele osób zadaje sobie jednak pytanie, co tak naprawdę kryje się pod określeniem „dobry doradca”. Dziś przybliżę nieco tę kwestię.

W Polsce działa obecnie co najmniej kilka tysięcy niezależnych doradców finansowych. Wybór tego jedynego może być więc nie lada wyzwaniem. Jakie cechy powinien posiadać naprawdę dobry specjalista?

Najlepszy doradca finansowy to doradca niezależny, nie związany kapitałowo z żadnym bankiem. Taka osoba dysponuje bowiem ofertami nie jednej lub kilku, ale aż kilkunastu instytucji finansowych. A to oznacza, większą szansę na znalezienie idealnego, szytego na miarę produktu. Idealnie, jeśli pracuje na rekomendacjach. Jeśli większość klientów doradcy pochodzi z poleceń, jego najcenniejszym zasobem jest renoma. Nie może więc pozwolić sobie na żadne wtopy czy niedociągnięcia.

Dobry doradca kredytowy powinien być również pomocny i… skuteczny. Oczywiście, decyzja kredytowa zawsze pozostaje w rękach banku. Kompetentny specjalista dołoży jednak wszelkich starań, abyś otrzymał kredyt na jak najlepszych warunkach.

Jak znaleźć dobrego doradcę, który załatwi kredyt każdemu?

  • Pierwszym krokiem do znalezienia dobrego doradcy powinien być… wywiad wśród znajomych. Zwłaszcza tych, którym ufasz i których zdanie cenisz. Pamiętaj, aby zapytać o wszelkie szczegóły współpracy, o zalety, ale również wady doradcy. Sprawdź, czy doradca pomógł w skompletowaniu dokumentów, czy zgodził się dojechać do miejsca dogodnego klientowi, czy odbierał telefon (jeśli nie, to czy oddzwaniał) i czy szybko odpisywał na maile.
  • Zanim wybierzesz doradcę finansowego, sprawdź, jakie ma doświadczenie. Zapytaj, ile czasu pracuje w branży, czy zajmuje się doradztwem jedynie dorywczo, czy jest to jego główne zajęcie. Najlepiej, jeśli taka osoba ma za sobą nie tylko pracę w banku, ale również w innych instytucjach — np. biurze nieruchomości, sieciowej agencji doradztwa finansowego czy we własnej firmie.
  • Jeśli coś jest do wszystkiego, jest też do niczego. To zabawne porzekadło z powodzeniem można odnieść także do pracy doradców. Dobry doradca powinien być specjalistą w swojej dziedzinie. Chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny? Poszukaj osoby, która specjalizuje się w pozyskiwaniu takich produktów. Chcesz otrzymać leasing lub kredyt obrotowy? Znajdź eksperta od finansowania dla firm. Wybierając eksperta, zachowasz pewność, że trzyma rękę na pulsie i jest na bieżąco z nowościami w branży.

Ważna sympatia

Dobry doradca kredytowy powinien być nie tylko ekspertem. Nie mniej ważna od jego wiedzy, doświadczenia i umiejętności, jest zwykła międzyludzka… chemia. Jeśli między Tobą a Twoim doradcą nie będziecie nici szczerej obustronnej sympatii, współpraca będzie trudna i męcząca. W końcu trudno sobie wyobrazić powierzenie swojej przyszłości osobie, której nawet nie lubisz.

Jak zyskać kredyt hipoteczny szybko i bez stresu

 

Zakup własnego M może być niezwykle stresujący. Zwłaszcza jeśli planujesz sfinansować transakcję kredytem. Wybór najlepszej oferty, wypełnienie wniosku kredytowego, oczekiwanie na decyzję bank — czy proces pozyskania dodatkowych środków może być łatwiejszy? Zdecydowanie tak!

Wiele osób postrzega zakup własnego mieszkania jako żmudny i stresujący proces.

Długo szukałem wymarzonego M. Jak się okazało, to był dopiero początek. Wybór najlepszej oferty kredytu, żmudne formalności, kolejne dokumenty, o które prosił bank i wyjątkowo stresujące oczekiwane na decyzje — mówi Marcin, 36-latek z Białegostoku.

Nie da się jednak ukryć, że proces kredytowy wcale nie musi być skomplikowany i męczący.

Kredyt bez stresu dzięki wsparciu eksperta

Skutecznym sposobem, aby ograniczyć formalności i… stres jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego przy wsparciu eksperta kredytowego.

Dlaczego warto to zrobić?

  • Współpracując z doradcą, nie musisz jechać do banku, prowadzić żmudnych rozmów telefonicznych z bankowymi konsultantami ani wertować kolejnych stron internetowych. Dobry doradca kredytowy dojedzie we wskazane przez Ciebie miejsce lub spotka się z Tobą w internecie, rozmawiając przez Twój ulubiony komunikator.
  • Niezależny ekspert finansowy nie jest powiązany z żadnym bankiem ani grupą kapitałową. Dysponuje więc ofertami aż kilkunastu kredytodawców. Dzięki jego pomocy już podczas pierwszego spotkania znajdziesz szytą na miarę ofertę, dostosowaną do Twoich potrzeb i zawartości portfela. Działając w ten sposób sprawdzi Twoją zdolność kredytową, oszczędzisz ogrom czasu, który musiałbyś przeznaczyć na samodzielną analizę dostępnych na rynku ofert.
  • Doradca pomoże nie tylko w znalezieniu najlepszej oferty, ale również w wypełnieniu wniosku kredytowego i skompletowaniu potrzebnych dokumentów do zakupu mieszkania. Odpowie na nurtujące pytania, rozwieje wątpliwości i wyjaśni niewiadome. Jednym słowem — będzie nieocenionym wsparciem na każdym etapie procesu kredytowego.
  • To jednak nie wszystko. Doświadczony, prężenie działający doradca, pomoże Ci także uzyskać wyjątkowo atrakcyjne warunki kredytu jak i ubezpieczenie, które będzie wymagane. Zwłaszcza jeśli wyróżniasz się spośród innych kredytobiorców, np. masz duży wkład własny lub wzorcową historię kredytową.

Pamiętaj, korzystając z pomocy eksperta kredytowego, nie płacisz prowizji. Bez względu na decyzję kredytodawcy i kwotę finansowania. Wynagrodzenie doradcy pokrywa tylko i wyłącznie bank.

Chcesz dostać kredyt bez stresu? Skontaktuj się ze mną. Podczas godzinnego spotkania przedstawię najlepsze oferty kredytowe i wyjaśnię, w których bankach masz największe szanse na kredyt. Dzięki mojej pomocy pozyskanie dodatkowych środków będzie łatwiejsze, niż myślisz.

Poprzedni wpis
Kredyt dla singli PKO BP – krok po kroku
Następny wpis
PKO BP kredyt hipoteczny dokumenty – pomogę w skompletowaniu
Menu