Kredyty dla firm — oprocentowanie

Uncategorized
Kredyty dla firm — oprocentowanie

Czy kredyty dla firm są drogie? Ile zapłacę za kredyt obrotowy, a ile za inwestycyjny? Takie pytania regularnie zadają moi klienci, którzy szukają taniego finansowania firmowych wydatków. Dziś opowiem o oprocentowaniu produktów kredytowych dla firm.

Ciężko dziś rozwijać biznes, nie mając potrzebnych ku temu środków finansowych. Jeśli nie dysponujesz odpowiednio wysokim kapitałem, możesz skorzystać z szerokiej oferty kredytów dla firm.

Odwiedź nas w Biurze nieruchomości Warszawa Bielany.

Jaki kredyt dla firm wybrać?

To, jaki kredyt dla firm okaże się najlepszym wyborem, zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Jeśli szukasz finansowania, które pomoże utrzymać finansową płynność i pokryć bieżące wydatki, sięgnij po kredyt obrotowy. Może on przybierać formę kredytu w rachunku bieżącym lub kredytu w rachunku kredytowym. Banki udzielają kredytów obrotowych z reguły na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia okresu kredytowania.

Jeśli chcesz sfinansować inwestycje, najlepszym wyborem będzie kredyt inwestycyjny.

Kredyt inwestycyjny to kredyt długoterminowy, celowy, przeznaczony na sfinansowanie konkretnych inwestycji — np. modernizację fabryki czy zwiększenie stanu środków trwałych przedsiębiorstwa. Może on przybierać formę linii kredytowej lub tradycyjnej wypłaty środków. W przypadku linii kredytowej pieniądze wypłaca się z reguły w kilku transzach, których realizacja zależy od zobowiązań kredytobiorcy zawartych w umowie kredytowej.

Oprocentowanie kredytów dla firm

Oprocentowanie kredytów dla firm zależy nie tylko od rodzaju kredytu, ale również od konkretnego banku, kwoty, okresu spłaty i ogólnej sytuacji kredytobiorcy. Często zdarza się, że warunki finansowe negocjuje się z bankiem indywidualnie. Zwłaszcza w takim przypadku wsparcie doświadczonego doradcy finansowego okazuje się na wagę złota. Dlaczego? 

Kredyt dla firm z pomocą doradcy

Dobry doradca finansowy Białystok nie tylko znajdzie najlepszą, dostosowaną do Twoich potrzeb ofertę. Pomoże również wypełnić wniosek, skompletować potrzebne dokumenty i co najważniejsze — wynegocjować najlepsze warunki finansowe kredytu. Dzięki pomocy eksperta możesz więc zaoszczędzić kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że jego pomoc jest dla Ciebie zupełnie bezpłatna (wynagrodzenie doradcy pokrywa bank), korzystając z jego usług, możesz tylko zyskać.

Odsetki kosztem podatkowym

Pamiętaj, że zaciągając kredyt dla firm, odsetki i inne opłaty okołokredytowe możesz „wrzucić w koszty”. Dzięki temu obniżysz podstawę opodatkowania i oszczędzisz.

Poprzedni wpis
Konsolidacja chwilówek w Białymstoku
Następny wpis
Jak wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny PKO BP?
Menu